• info@yenimahalle.web.tr

HABER DETAYI

13 Aralık 2018 20:17

Karla mücadelede Yenimahalle Belediyesi Başarısı

 

Ankara dün gece aniden bastıran kar ile bembeyaza büründü.Yenimahalle Belediyesi  kar ile mücadele ekipleri vatandaşlarımızın kar yağışından olumsuz etkilenmemeleri için ilçemiz genelinde çalışmalarını aralıksız sürdürüyor.Yolları açık tutarak trafiğin aksamaması için büyük uğraş veren ekipler, Yenimahalle’nin tüm yaya kaldırımlarını, parklarını, okul, sağlık ocakları ve cami avlularını da olası kazalara karşı temizliyor.

Karla mücadele için tüm tedbirler alındı

Yenimahalle Belediyesi’nin karla mücadele ekipleri, her kış olduğu gibi bu kış da sürücülerin ve yayaların mağdur olmaması için 7/24 mesai yapmaya başladı. Anayolların, bulvarların ve sokakların kapanmaması için aralıksız çalışan ekipler, 50 farklı noktada arı gibi çalışıyor. 150 kişilik karla mücadele ekibi gece 2 vardiya ve gündüzleri de dönüşümlü olarak görev yapıyor. İlçe genelinde farklı noktalara konuşlandırılan, 14 büyük 2 küçük kar kürüme aracı, 4 tuzlama aracı ile 7 JSB, 9 Bobcat ve 6 greyder, kış mevsimi boyunca ulaşımın sorunsuz yürümesini sağlayacak.

 “Tüm mahallerimizde aralıksız çalışacağız”

Yenimahalle’de kış aylarının zor geçmemesi için çalışıyoruz diyen Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar, “Tüm mahallerimizin yollarını açıyoruz. Kaldırımlarda, yol kenarlarında ve ara sokaklarda biriken kar yığınlarını kaldırmak için çalışmalarımız hala devam ediyor. Vatandaşlarımızdan gelen şikayetleri de kısa sürede çözüyoruz. Öte yandan yollarda buzlanmaya karşı belediyemiz tonlarca tuz depoladı.Şimdi buzlanmaya karşı tuzlama çalışmalarımız aralıksız sürüyor.Karın getirdiği güzelliklerin ve bereketin yanında sorunların yaşanmaması için tüm mahallerimizde aralıksız çalışmaya devam edeceğiz. Bu süreçte göstermiş oldukları hoşgörü ve duyarlılıktan dolayı vatandaşlarımıza teşekkür ediyorum” dedi.

 

HABERE YORUM YAP

HABERE YAPILAN YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.