• info@yenimahalle.web.tr
  • -

Turgut Özakman Yüzme Havuzu ve Sosyal Tesisi

Turgut Özakman Yüzme Havuzu ve Sosyal Tesisi

Ankara Batıkent‘teki Yenimahalle Belediyesi Turgut Özakman Yüzme Havuzu; Yüzme (bay, bayan, çocuk, engelli), Pilates, Fitness, Zumba, Yoga, Karete, Çocuk Jimnastik Kursları, Fiyatlar, Seanslar, İletişim Bilgileri (Telefon, Fax, E-posta), Başvuru, Kayıt, Adres, Nerede-Nasıl Gidilir, Harita, Branşlar ve tesis ile ilgili daha birçok bilgiyi yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Yenimahalle Belediyesi tarafından 2004 yılında Batıkent Kardelen Mahallesinde 5 bin metrekare alana inşa edilen Turgut Özakman Yüzme Havuzu ve Sosyal Tesisi, Çılgın Türkler kitabının Yazarı Turgut Özakman’ın adını taşımaktadır. 5 yıldız standartlarına sahip olan tesis, güvenlik, temizlik ve bakım açısından oldukça iyi durumdadır. Açık ve ferah bir yapıya sahip olan tesisin büyük bir otoparkı mevcuttur. Yüzme havuzunda tribün bulunmamaktadır. Eğitim alanları beklemek isteyenler havuzu camekan arkasından gören kafeteryada zaman geçirebilirler.

Ankara Halk Sağlığı Müdürlüğünün denetimleri sonucunda daha önce “Temiz Havuz Sertifikası” alan Yenimahalle Belediyesi havuzları, tesisten faydalanan üyelerin müşteri memnuniyeti anketinde belirttikleri istek ve şikayetlerin değerlendirilmesi sonucunda 2016 yılında BBS’den TS ISO 10002:2004 Müşteri Memnuniyeti Sertifikası da almaya hak kazandı.

Tesiste ayrıca güneşlenme terası, sauna, spor salonları ve soyunma odaları bulunmaktadır. Spor salonlarında step-aerobik, yoga, pilates ve zumba kursları veriliyor.

Yüzme eğitimi almak isteyen Bay, Bayan, Çocuk ve Engelliler için yüzme kursları düzenlenmektedir. Çocuk yüzme eğitimleri çocuk havuzunda 4-14 yaş aralığına verilmektedir.

Turgut Özakman Yüzme Havuzu Ölçüleri:
Boy: 25 metre
En: 16,5 metre
Derinlik: 2 metre

Turgut Özakman Çocuk Havuzu Ölçüleri:
Boy: 16,5 metre
En: 8 metre
Derinlik: 0,8 metre

Yenimahalle Belediyesi Batıkent Turgut Özakman Yüzme Havuzu İletişim:

Telefon, Faks, Email:

Telefon: 0312 566 00 03 / (0312 526 26 26 – Yenimahalle Belediyesi)
Faks: 0312 566 00 04